אימון עסקי
אתם זוכרים את העסק המצליח הזה מתחת לבית, זה שתמיד היה מלא ונראה כאילו בעל העסק היה המאושר באדם אך לאחר תקופה מסוימת העסק נסגר ללא כל התראה מוקדמת?

רובנו מכירים את הדוגמה הזאת ורבות אחרות. עסק שנראה מצליח הוא לאו דווקא עסק רווחי, הוא יכול להיות על ידי שינוי שיטת העבודה, כאן האימון העסקי נכנס לתמונה. לא כל אחד נולד מנכ"ל גוגל, לכל עסק יש את הפוטנציאל הגלום בתוכו להיות רווחי, אבל נראה כאילו לא תמיד אנו מצליחים לממש אותו. לפעמים כבעלי עסקים אנו נוטים להיות טובים בתחומים שונים אך כשזה מגיע אל תחומים המשפיעים על הרווחיות של העסק צריך ללמוד בצורה מתוחכמת יותר כיצד להתמודד עם סך הכלים המצוי כדי להגיע לרווח מקסימלי אותו אנו מסוגלים לייצר תוך מחשבה עתידית אודות הגדלת העסק.

עסק אשר עומד במקום עלול ללכת אחורה, לכן נשאף תמיד שהעסק שלנו יתקדם קדימה, חשוב לציין כי אימון עסקי הוא אינדיבידואלי לכל עסק ועסק. ניקח לדוגמא את הסיפור המפורסם של עיריית ניו יורק בתקופת ג'וליאני כראש עיר, במשך שנה שלמה נדחתה עבודת הקמה של גשר חדש בעיר ואיש אינו הצליח להבין מדוע הפרויקט תקוע. ג'וליאני הגיע בכבודו ובעצמו אל המשרד ממנו אמור לצאת הפרויקט לדרך וגילה לתדהמתו כי הפרויקט תקוע עקב סכסוך בין שתי מזכירות, מזכירה א' לא מוכנה לדבר עם מזכירה ב' ולכן הפקודות לא עוברות הלאה. ג'וליאני לתדהמתו שאל את המזכירות כל אחת בנפרד מדוע אתן לא מדברות?

מזכירה א' ענתה כי מזכירה ב' הרסה את הקומקום במשרד ואיננה מוכנה לקנות חדש. כששאל את מזכירה ב' ענתה לו שמזכירה א' היא שהרסה את הקומקום המשרדי. ג'וליאני ישב וחשב ועשה את המהלך הבא - במקום לפטר לאלתר את שתי המזכירות אשר בזבזו מכספי העירייה מיליוני דולרים עד כה הביא לכל אחת מהן מתנה אישית. המזכירות פתחו יחדיו את המתנות וגילו 2 קומקומים זהים. ג'וליאני אמר להן כי מעכשיו הן יכולות לשוב לעבוד ובמידה וקומקום אחד יהרס יש קומקום ספייר. לפעמים האימון העסקי יורד לשורש הבעיה ומגלה את עיקרי ה"תקיעות" בעסק. אז נכון, אולי אצלכם בעסק לא מדובר בבעיה שעלתה לכם עד כה מיליוני דולרים, אבל אתם תדהמו עד כמה חשוב לפתור בעיות פנים בהתחלה לפני שהן הופכות לבעיות של מיליון דולר. נלמד מג'וליאני לנהוג בכבוד כלפי עובדיו ולנהוג בסוג של "משפט שלמה" של העידן המודרני ונפתור את הסכסוך בצורה הנעימה ביותר מבלי להגיע למצב לא נעים של פיטורים.
 
האימון העסקי דומה גם לאימון אישי, אנו יכולים ללמוד אודות עצמנו דרך הלמידה על העסק. המטרה היא לרדת עד לרובד העמוק ביותר בדי.אן.איי של העסק ולהבין כיצד עובדים התהליכים המניעים את העסק כרגע ומה ניתן לעשות כדי להוביל אותו קדימה למימוש הפוטנציאל הגלום בתוכו, לפעמים התהליך יזכיר לנו מפגש עם פסיכולוג מחקרי, אך לא כך הדבר. אין מדובר בתחליף לפסיכולוג, האימון העסקי תפקידו לשנות את זווית הראיה הנוכחית שלך ולהתמקד בעיקר הבעיות הקיימות ולהציף את אלו שעדיין לא ראית.